Укр Рус
Новини
20 березня 2018

У Києві почастішали крадіжки лічильників тепла та люків

КИЇВЕНЕРГО повідомляє про масові крадіжки в столиці приладів обліку теплоенергії та кришок каналізаційних люків. Протягом минулого року в Києві викрадено 117 кришок люків та 125 теплолічильників.
Найбільше люків викрадено у Святошинському районі: за кілька днів – більше двох десятків.
З початку цього року в Києві викрадено 7 лічильників тепла, а загальна кількість розкрадених будинкових вузлів обліку теплової енергії становить на сьогодні 361. Протягом 2017 року замість вкрадених лічильників тепла було встановлено 45, відремонтовано – 732. 

Зазначимо, що вартість одного люка в середньому становить 2,5 тис. грн, а вартість приладів обліку теплової енергії залежності від комплектації та технічних характеристик та в середньому становить  54 тис. грн.
КИЇВЕНЕРГО повідомило про крадіжки правоохоронні органи, звернулося до райдержадміністрації Святошинського району з проханням посилити контроль з боку житлово-експлуатаційних дільниць та терміново вжити заходи безпеки. На місцях, де викрадено люки, КИЇВЕНЕРГО встановило тимчасові накриття із бетонних плит. Нарахування за тепло будинкам, де розкрадено чи зламано лічильники проводиться за нормативами, згідно з Постановою КМУ від 21.07.2005 р. №630 з урахуваннями кількості календарних днів надання послуги та середньої температури повітря.

КИЇВЕНЕРГО закликає мешканців будинків і експлуатуючі компанії посилити заходи безпеки для збереження цінного обладнання. На фоні стрімкого зростання тарифів на тепло точний облік теплоенергії набуває особливо важливого значення.