Укр Рус
Новини
29 березня 2018

Борг столиці за тепло сягнув 5,6 млрд грн

Заборгованість столичних споживачів теплової енергії перед ПАТ «Київенерго» на 1 березня 2018 року збільшилась на 437 млн грн до 5,62 млрд грн. Найбільшу заборгованість за тепло, опалення і гарячу воду перед ПАТ «Київенерго» мають населення і ЖЕО столиці – 2,9 млрд грн (2,1 млрд грн за опалення, 800 млн грн за гарячу воду) та 826 млн грн відповідно.


Зросли й борги державного бюджету за опалення та гарячу воду. На 1 березня 2018 р. борг з компенсації пільг та субсидій за теплоенергію збільшився на 174,7 млн грн і досяг 1,1 млрд грн. Заборгованість організацій, які фінансуються з держбюджету, склала 191,2 млн грн.


Найбільш критична ситуація з розрахунками населення та ЖЕО за опалення і гарячу воду в   Шевченківському (502,8 млн грн) та Деснянському (434,2 млн грн) районах.


ПАТ «Київенерго» застосовує усі передбачені чинним законодавством методи врегулювання заборгованості за спожиті клієнтами послуги. Зокрема, це претензійно-позовна робота. Якщо клієнт не реагує на попередження про заборгованість протягом 3-х місяців, його справа передається до суду. Після отримання рішення суду компанія звертається до виконавчої служби із заявою про його примусове виконання. Боржник також вноситься до Єдиного реєстру боржників, що ускладнює в подальшому оформлення угоди про продаж майна. Також виконавчою служби можуть застосовуватися інші обмеження – наприклад, заборона виїзду за кордон тощо.

Протягом лютого 2018 р. ПАТ «Київенерго» подало до суду 298 позовів про стягнення заборгованості за надані послуги з теплопостачання з клієнтів на загальну суму понад 23,7 млн грн (з фізичних осіб – 8,0 млн грн, юридичних – 15,7 млн грн) без урахування інфляції та 3% річної пені.

Нагадуємо, від своєчасності розрахунків за спожиті тепло та електроенергію залежить стабільність та якість послуг, модернізація мереж та обладнання. «Київенерго», як і інші енергокомпанії в Україні, не має інших фінансових джерел для погашення заборгованості за спожитий газ, крім розрахунків споживачів. Кошти за послуги зараховуються на спеціальні рахунки, звідки за алгоритмом НКРЕКП автоматично перераховуються на оплату за газ та його транспортування. Газові борги енергокомпаній призводять до санкцій з боку газопостачальників або навіть відмови постачати паливо через борги. Саме тому порушення клієнтами фінансових зобов’язань ставить під загрозу постачання соціально важливих послуг.