Новини
15 квітня 2019

Як заощадити на електроенергії після завершення опалювального сезону

Після закінчення опалювального сезону споживання електроенергії населенням у квітні традиційно зменшується приблизно на 20%. Але синоптики прогнозують на цей місяць дощі та спад температури повітря у місті до +2 градусів вночі. Тому деякі кияни вмикають електрообігрівачі, теплі підлоги та кондиціонери на режим обігріву. Додатково зменшити витрати на електроенергію у цей період допоможуть прості заходи.

Встановлення двозонного лічильника дозволяє сплачувати за спожиту з 23:00 до 07:00 електроенергію вдвічі менше, ніж вдень. Замовити такий лічильник разом із послугою встановлення «під ключ» можна у наборах Розумний WATT у центрах обслуговування клієнтів «Київських енергетичних послуг», а на сайті ДТЕК ЕСКО https://dtek-esco.com до 30 квітня 2019 діє знижка -10%.

За допомогою таймера або розумної розетки можна налаштувати автоматичне увімкнення/вимкнення електрообігріву у заданий час, наприклад, у пільгові нічні години.

Електрообігрівачі не варто затуляти меблями або шторами. Якщо тривалий час їх не використовуєте, повністю вимикайте з розетки. Без необхідності не підключайте електроприлади до різноманітних трійників та подовжувачів. Це збільшує втрати енергії.

Кондиціонер у режимі обігріву вмикайте при зачинених вікнах та дверях у кімнаті. Регулярно очищуйте вентилятори та фільтри кондиціонера від пилу.

При купівлі електротехніки обирайте таку, що має клас енергоефективності не менше А або А+. Дотримуйтеся інструкцій з її експлуатації, там вказано найбільш економні режими роботи.

Найбільшого ефекту зі збереження тепла можна досягти завдяки комплексним заходам з утеплення всього будинку (зовнішніх стін, горища, даху, підвалу), заміни вікон та дверей на енергозберігаючі. Перед цим варто провести енергоаудит всього будинку, що допоможе визначити перелік заходів та потенціал економії усіх видів енергоресурсів. В добре утепленому будинку влітку буде менш спекотно, що дозволить зменшити витрати електроенергії на охолодження повітря.