Новини
06 травня 2019

Постачальник електроенергії закликає юридичних клієнтів вчасно сплачувати за спожитий енергоресурс

Постачальник електроенергії «Київські енергетичні послуги» закликає юридичних клієнтів-боржників терміново погасити заборгованість за спожитий енергоресурс. Зокрема, йдеться про юридичних осіб, які обслуговують багатоквартирні житлові будинки, дачні товариства та спортивні споруди.

Постачальник «Київські енергетичні послуги» надав оператору системи розподілу перелік об‘єктів міста, що порушили умови укладених договорів та мають значні борги за спожиту електричну енергію.

Серед таких об‘єктів є спортивні споруди (НСК «Олімпійський»), дачні товариства (наприклад, кооперативне дачне товариство «Чорнобилець»), медичні заклади (наприклад, лікувально-профілактичний комплекс «Феофанія») та ряд підприємств житлово-комунального господарства (наприклад, «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Шевченківського району м. Києва").

Окреме занепокоєння викликають житлові обслуговуючі компанії, адже саме вони повинні сплачувати за електроенергію, що використовується для загальних потреб багатоповерхових будинків - освітлення сходів, сходових клітин та роботи ліфтів. Так, одразу декілька підприємств житлово-комунального господарства не виконують фінансові зобов‘язання і їх борги за період несплати складають вже сотні тисяч гривень. Серед таких боржників ТОВ «ЖИТЛОКОМФОРТ» (обслуговує одразу декілька будинків на вулицях Воздвиженській, Кожум‘яцькій, будинки на вулицях Івана Гонти, Градинській, Харківському шосе, Артема), ТОВ «МІСТО ДЛЯ ЛЮДЕЙ КИЇВ» (декілька об‘єктів по вул. Сергія Данченка, будинки на вул. Обухівській та проспекті Перемоги), ТОВ «МІСТО ДЛЯ ЛЮДЕЙ «ПОВІТРОФЛОТСЬКИЙ» (будинки на Стратегічному шосе та вулиці Шолуденка), ТОВ «МІСТО ДЛЯ ЛЮДЕЙ «Французький квартал-2» (будинки по вулиці Предславинській).

Виникає парадоксальна ситуація, коли жителі будинків сумлінно сплачують за спожиті комунальні послуги, а обслуговуючі компанії навпаки накопичують борги. Враховуючи соціальну значимість деяких об‘єктів, «Київські енергетичні послуги» закликають керівників підприємств та організацій виконати фінансові зобов‘язання перед постачальником. У випадку несплати боргу, постачальник залишає за собою право згідно п. 13.4. Договору достроково розірвати договір про постачання електричної енергії. Згідно чинного законодавства, у такому разі боржники переходять до так званого «постачальника останньої надії», що може призвести до зростання вартості житлово-комунального обслуговування для населення. При цьому, постачання електричної енергії до місць загального користування може бути обмежене, що спричинить додаткові незручності для жителів будинків.

«Київські енергетичні послуги» дякують усім юридичним клієнтам, які своєчасно сплачують за електроенергію та оперативно реагують на звернення постачальника.

Виконання умов договору, регулярна оплата спожитої електроенергії, використання енергоефективних технологій – запорука надійного електропостачання і, відповідно, стабільної роботи установи чи підприємства.

Нагадаємо, що з 1 січня 2019 року відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» підключення та відключення споживачів до мережі здійснює оператор системи розподілу. Постачальник електроенергії «Київські енергетичні послуги» проводить розрахунки, нарахування, а також реалізує продукти та сервіси з енергоефективності.