Новини
19 липня 2019

10 способів платити до 80% менше за електроосвітлення

В «Київських енергетичних послугах» розказали, як зменшити витрати на електричне освітлення домівки, підвищивши комфорт.

«Якісне освітлення – це основний фактор домашнього затишку. Від нього залежить не лише зорова працездатність, але й емоційний стан людини. Застосовуючи енергоефективні звички та прилади, можна підвищити якість свого життя та зробити домашнє середовище більш здоровим, як для зору, так і для загального самопочуття. При цьому можна знизити витрати на електроосвітлення до 80%, виконуючи нескладні правила. Просто вимикаючи за собою світло, застосовуючи енергоефективні лампи, використовуючи місцеве освітлення замість загального, кожен робить свій внесок в енергонезалежність країни та покращення екології», - каже директор «Київських енергетичних послуг» Віктор Мельников.

Щоб стати екодружніми, свідоміше використовувати електрику та платити за неї менше, потрібно притримуватися комплексного підходу:

  1. Замініть лампи розжарювання енергоефективними LED-лампами. Вони споживають до 10 разів менше електроенергії та служать у 5-8 разів довше. Ще один плюс, особливо відчутний влітку, - LED-лампи майже не гріються. Вони безпечні та екологічні, не потребують спеціальної утилізації, як люмінесцентні лампи.
  2. Використовуйте місцеве освітлення: торшери, бра, підсвічування. Немає сенсу вмикати люстру, коли читаєте книгу чи готуєтесь до сну. В таких випадках допоможуть настільні лампи або нічники.
  3. Не затуляйте джерела світла і розсувайте штори, сонячне проміння буде вільно розсіюватися по кімнаті.
  4. Вимикайте світло, коли виходите з кімнати, навіть якщо це енергоефективне LED-світло.
  5. Регулярно витирайте лампи та плафони. Пам‘ятайте: чиста лампочка світить на 10-15% яскравіше, ніж запилена. Мийте вікна.
  6. Використовуйте природне освітлення, коли надворі ще світло. Бажано облаштовувати робоче місце біля вікон, щоб лишній раз не вмикати лампу.
  7. Обирайте світлий колір стін та стель. Вони відбивають більше сонячного світла і вам не знадобиться додаткове освітлення вдень.
  8. Датчики руху знизять кількість використаної електроенергії. Лампи будуть вмикатися та вимикатися лише за необхідності.
  9. Пристрій для регулювання яскравості світла – димер – допоможе вам самостійно змінювати насиченість освітлення.
  10. Використовуйте двозонний облік електроенергії, щоб сплачувати вдвічі менше за світло з 23:00 до 07:00. Найпростіше встановити двозонний лічильник електроенергії за допомогою набору Розумний WATT, до якого вже включена послуга швидкого встановлення лічильника, розумна розетка та LED-лампи. До речі, в наборах можна вибрати і філаментні лампи для декоративного освітлення.