Новини
02 серпня 2019

За I півріччя 2019 власники 130 домашніх електростанцій у Києві отримали 2,5 млн грн прибутку

У Києві 130 домашніх сонячних електростанцій (СЕС) вироблять енергію для власних потреб, а надлишок продають до енергосистеми через компанію «Київські енергетичні послуги».

З січня по червень 2019 року в мережу надійшло понад 550 тисяч кВт*год сонячної електроенергії від київських домогосподарств (просьюмерів*). В середньому, кожен столичний побутовий виробник енергії забезпечує світлом 4 українські сім‘ї в місяць. Постачальник «Київські енергетичні послуги» за півроку своєчасно та у повному обсязі виплатив просьюмерам більше 2,5 млн грн за «зеленим» тарифом, встановленим НКРЕКП.

«Домашні сонячні електростанції, сіті-ферми, електромобілі та автозарядні станції стають звичним явищем для світу. Люди хочуть жити «зеленим», екологічним життям – при цьому, мають можливість заробити на продажі надлишків чистої енергії. Купуючи «зелену» енергію, ми підтримуємо просьюмерів та робимо свій внесок у розвиток енергонезалежності України», - каже директор «Київських енергетичних послуг» Віктор Мельников.

Нагадаємо, за даними Держенергоефективності України, станом на 1 липня 2019 року більше 12 тисяч домогосподарств використовують сонячні електростанції загальною потужністю 280 МВт для побутових потреб. Обсяг інвестицій у будівництво домашніх сонячних станцій перевищив 240 млн євро.

*Просьюмери (від англ. Prosumer, producer – виробляти + consumer – споживач) – домогосподарства, що самостійно виробляють для своїх потреб електроенергію, а надлишки продають у мережу.