Новини
02 жовтня 2019

Монетизація пільг: що потрібно знати споживачам електроенергії?

З 1 жовтня в Україні стартував процес монетизації пільг на оплату житлово-комунальних послуг. В платіжках за жовтень, які у листопаді отримають клієнти «Київських енергетичних послуг», вже не буде окремо вказано суму компенсації.

«Усі необхідні дані щодо нарахованих пільг постачальнику електроенергії надаватиме управління соціального захисту населення. Тому киянам не потрібно особисто звертатися до компанії, щоб підтвердити своє право на отримання пільг», - сказав директор «Київських енергетичних послуг» Віктор Мельников.

Кияни, які мають право на пільги, можуть отримати їх:

  • готівкою на свій рахунок в «Ощадбанку» 

Для цього необхідно звернутися із відповідною заявою до органів соціального захисту населення. У такому випадку, в платіжці буде відображена вся сума за спожиту електроенергію, без урахування пільги. Саме її у повному обсязі має сплатити клієнт.    

  • у безготівковій формі

Управління соціального захисту населення щомісячно формуватиме реєстр нарахованих пільг  і надсилатиме їх для перевірки у Міністерство соціальної політики України. Вони, в свою чергу, передаватимуть дані до «Ощадбанку» для переказу коштів на рахунки клієнтів. В платіжках таких клієнтів сума за використану електроенергію буде автоматично зменшена на розмір пільги.

«Київські енергетичні послуги» також піклуються, аби клієнти, які мають право на оформлення субсидії, могли безперешкодно її отримати. Тому постачальник нагадує: для призначення субсидії необхідно своєчасно сплачувати рахунки за електроенергію. Оскільки заборгованість на суму від 340 грн. (20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян) є підставою для відмови органами соціального захисту в наданні субсидії.