Комерційна пропозиція "Базова" за вільними цінами на 3 квартал 2019 року (на перший розрахунковий період з дати початку дії нового ринку)

Для споживачів, які не мають права на універсальну послугу (з приєднаною потужністю від 50 кВт, а до 31 грудня 2020 року — 150 кВт) та тих, хто виявив бажання споживати за вільними цінами постачальник електроенергії «Київські енергетичні послуги» пропонує «Базову» комерційну пропозицію, в якій ціна на електроенергію розраховується за такою формулою (без ПДВ):

Ціна на електричну енергію = Ціна закупівлі електричної енергії на ринку «на добу наперед» х Коефіцієнт, який враховує прогнозні витрати постачальника для забезпечення діяльності на організованих сегментах ринку + Тариф оператора системи розподілу + Тариф оператора системи передачі + Ціна додаткових послуг, пов’язаних з постачанням.

Ціна закупівлі електроенергії на ринку «на добу наперед» (РДН) визначається з урахуванням погодинних цін на ринку «на добу наперед» у місяці на дату формування рахунку. Ціна на РДН змінюється щогодини. На її формування впливає попит та пропозиція на електроенергію усіх учасників ринку у кожну конкретну годину протягом доби.

На електронній площадці РДН, адміністрування якої здійснює ДП «Оператор ринку», щогодини формуються криві попиту постачальників, клієнтів та пропозицій від енергогенеруючих компаній. Перетин цих кривих визначає єдину ціну для всіх учасників ринку (енергогенеруючих підприємств, постачальників та їх клієнтів), за якою в конкретну годину можна буде продати або купити електроенергію на цьому сегменті ринку електричної енергії. Коефіцієнт враховує сукупні прогнозні затрати постачальника для діяльності на організованих сегментах ринку, а саме:

  • відповідальність за небаланси на ринку електроенергії;
  • ризики, пов’язані з точністю погодинного планування обсягів закупівлі кожним з клієнтів окремо і усіма клієнтами сукупно;
  • витрати на участь в електронних торгах (реєстрація на електронній торгівельній площадці, внесення щомісячної абонплати за участь тощо).

Коефіцієнт дозволяє «Київським енергетичним послугам» брати на себе усі витрати, що виникають при закупівлі електроенергії. Коефіцієнт буде корегуватися щомісячно в залежності від аналізу реальних затрат постачальника. «Київські енергетичні послуги» інформуватимуть клієнтів про рівень коефіцієнта за 20 днів до його застосування.

Тариф за розподіл електроенергії встановлюється та контролюється державним регулятором НКРЕКП та не залежить від постачальника. Ця складова ціни різна для кожної області України/оператора системи розподілу.

Оператор системи передачі НЕК «Укренерго» утримує та обслуговує магістральні мережі, що забезпечують функціонування усієї енергосистеми України. До 1.07.2019р. тариф оператора системи передачі був включений до ціни закупівлі електроенергії на оптовому ринку. Після запуску нових сегментів ринку електричної енергії, відповідні витрати покладені на постачальників електричної енергії, а томувиділені в окрему обов’язкову складову ціни закупівлі для клієнта. Тариф передачі є регульованим і встановлюється НКРЕКП як єдиний для всіх споживачів України.

Ціна додаткових послуг, пов’язаних з постачанням електроенергії споживачу, зазначена у комерційній пропозиції як конкретна фіксована ціна на постачання 1 кВт*год електроенергії.